



2012 EL, HAARLEM
Wauw! Wat is dit een schitterend huis! Een fantastisch gezinshuis van maar liefst 257m2. Karakteristiek, tot in de puntjes verzorgd en in 2025 gerenoveerd, met behoud van originele stijlkenmerken en uitstraling. vijf ruime slaapkamers en twee badkamers. Een zonnige tuin op het oosten. De woning ligt aan de rand van het centrum in de statige en geliefde Koninginnebuurt. Een riante woning en op loopafstand van de stad!
Dit riante en luxueuze herenhuis (1910) is door de huidige bewoners volledig gerenoveerd, waarbij werkelijk alles, met gebruik van hoogwaardige materialen, tot in de details is aangepakt. Zowel de begane grond als de verdiepingen hebben hoge plafonds en stoere houtlook vloeren. De stadsvilla is altijd zeer liefdevol bewoond met respect voor de historie en dat is goed merkbaar, direct bij binnenkomst voel je; dit is een thuis! De huidige bewoners hebben gekozen voor een moderne, strakke inrichting, die bijzonder fraai combineert met de karakteristieke bouwstijl en aanwezige originele details. Achter de voordeur is de woning heerlijk rustig, daarnaast merk je in tuin niet dat je aan de rand van het centrum woont.
De entree is groots! Er is een ruim voorportaal met daarachter een grote, brede hal met statig trappenhuis. De leefkeuken is ruim opgezet waarbij de authentieke details en de moderne keuken naadloos in elkaar overlopen. De perfecte plek om te borrelen en dineren met vrienden of een (groot) gezin. De woonkamer en suite straalt rust en karakter uit met de
klassieke maar stoere suite deuren, hoge plafonds en twee sfeervolle haarden in de voor en achterkamer. Daarnaast is er aan de voorzijde nog een werkkamer. Via de openslaande deuren in de woonkamer betreed je de circa 12 meter brede achtertuin op het oosten en is mede vanwege de vrije ligging aan de zuidkant de gehele dag zonnig. Verdeeld over de twee verdiepingen zijn er 5 ruime slaapkamers en 2 badkamers. Perfect voor een groot gezin!
De ligging is super! In de geliefde Koninginnebuurt aan de rand van het bruisende centrum. Vele winkels, restaurants, kroegen en terrassen, fraaie musea en stadsparken op loopafstand. Kinderopvang en scholen zijn om de hoek, net als het grootste stadsbos van Nederland, de Haarlemmerhout. Wegen richting Amsterdam, Schiphol en Den Haag zijn eenvoudig bereikbaar en met de fiets ben je binnen no time op het NS-station. Bovendien zijn de stranden van Bloemendaal en Zandvoort per fiets in ca. 20 minuten bereikbaar.
Goed om te weten
* Bouwjaar 1910
* Energielabel C
* Alarm aanwezig
* Prachtige glas-in-lood ramen door de gehele woning aanwezig
* Woonkamer voorzien van visgraat PVC-vloer met vloerverwarming
* Oase van rust aan de rand van de binnenstad
* Gevels gereinigd in 2009
* Dak vernieuwd in 2024
* Buiten schilderwerk februari 2025
* 12 zonnepanelen aanwezig
* Parkeervergunning mogelijk
* Voor maten en indeling, zie kleurenplattegrond
* Oplevering in overleg
Kelder
De kelder is op sta hoogte en droog. Daarnaast bevindt zich de omvormer van de vloerverwarming.
Begane grond
Voorportaal met vestibule, glas-in-lood ramen, klein daklicht en marmeren tegels. Via glazen deur met roedeverdeling ga je naar de hal. Grote hal voorzien van garderobe en separaat toilet met fontein. Vanuit de hal toegang naar meerdere vertrekken. Woonkamer voorzien van ensuite deuren, twee haarden en een serre. Openslaande deuren naar de tuin. De brede tuin ligt op het oosten en is voorzien van houten schuur met achterom en zonnepanelen. Keuken voorzien van 5-pits gasfornuis Atag, brede oven van Atag, afzuigkap Bosch, vaatwasser Bosch, Quooker, grote koelkast en grote vriezer van Bosch, laminaat tegels en tevens een deur naar de tuin. Werkkamer aan de voorzijde voorzien massief houten vloer, rookkanaal, roede verdeling en meterkast.
Overloop
Overloop tussen verdieping voorzien van authentieke fonteintje, glas-in-lood ramen met een waskamer met wasmachine droger aansluiting.
Eerste verdieping
Slaapkamer voorzijde voorzien van schouw met rookkaneel. Tweede slaapkamer voorzijde met openslaande deuren naar balkon op het noorden, inbouwkast, marmeren schouw en roede verdeling. Via o.a. de inloopkast doorgang naar derde slaapkamer. Derde slaapkamer (hoofdslaapkamer) voorzien van inbouwkast, openslaande deuren naar balkon op het oosten. Badkamer ensuite met gigantische douche voorzien van stort douche en handdouche, grote nis, toilet, bad en dubbele wastafel.
Tweede verdieping
Overloop met technische ruimte voorzien van omvormer, CV-ketel, laminaat en daklicht. Slaapkamer voorzijde voorzien van Velux dakraam, houten balken, luiken aan binnenzijde, twee inbouwkasten en radiator. Via deze slaapkamer betreed je de vliering. Slaapkamer achterzijde voorzien van houten balken, Velux dakraam en inbouwkasten. Tweede badkamer voorzien van inloop douche, toilet en wastafelmeubel.
Vliering
Mooijekind Vleut Brokers Haarlem
Gedempte Oude Gracht 124
2011GX, HAARLEM
)
Buying a home in Amsterdam is done with a buying agent.
Find a buying agent
)
Always the first to know about new offers. Create a search profile!
Create a search profile